6 korzyści zdrowotnych z morwy białej – super pokarm dla cukrzyków

@betterhealthPL @betterhealthPL · Zdrowie/uroda
Kliknij i obserwuj nas na fb

            Po jagodach acai, jagodach goji, jagodach noni, jagodach i jeżynach, kolejną jagodą, która rzuca się w oczy jest morwa biała. Morwy są dobrym źródłem surowego białka, co jest rzadkością w królestwie owoców. Są również dobrym źródłem magnezu, potasu, ryboflawiny, żelaza, wapnia, witaminy C i błonnika.
Przyjrzyjmy się, jak morwy mogą pomóc w ogólnym zdrowiu!
Mniejszy poziom cukru we krwi
Stosujesz dietę bogatą w węglowodany, która dostarcza nadmiernej ilości cukru do organizmu? Twoja trzustka stara się nadążyć za dietą wysokocukrową, produkując dużo insuliny. Z biegiem czasu twoje ciało przestaje dobrze reagować na wysoką produkcję insuliny. Próbując to zrekompensować, trzustka produkuje jeszcze więcej insuliny, aż w końcu staję się wyczerpana i przepracowana.
Jak więc zapobiec tej spirali w dół?
Najlepszym sposobem obrony przed cukrzycą są regularne ćwiczenia i trzymanie się z dala od diet wysokocukrowych.
Morwa biała okazała się skutecznym, naturalnym sposobem na obniżenie poziomu cukru we krwi.
Związek chemiczny w morwie białej może obniżyć poziom cukru we krwi po posiłku. Innymi słowy, jeśli dodasz do swojej diety morwę białą, możesz zapobiec dużemu skokowi cukru we krwi po zjedzeniu posiłku. Jeśli do krwiobiegu dostaje się mniej cukru z posiłku, trzustka wymaga mniej pracy. W ten sposób morwa biała działa, aby zatrzymać opadającą spiralę, zanim się zacznie.
Zdrowe serce
Jednym z największych atutów zdrowotnych morwy jest wysokie stężenie resweratrolu – przeciwutleniacza, który wywiera wpływ na zdrowie serca ale także wykazuje pozytywne działanie na wiek i dlugowieczność.
Przeciwutleniacze znajdujące się w liściach, łodygach i owocach morwy, zmniejszają uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki.
Zwiększenie poziomu żelaza
Morwy również korzystnie wpływają na zdrowie, zwiększając spożycie żelaza. Filiżanka morwy zawiera 2,6 miligrama żelaza, co stanowi 32 procent dziennego spożycia żelaza zalecanego dla mężczyzn i 14 procent dziennego spożycia zalecanego dla kobiet. Żelazo pomaga zapewnić tkankom dostęp do potrzebnego im tlenu. Nie tylko pomaga przechowywać i transportować tlen, ale także wykrywa tlen obecny w tkankach, co pozwala wykryć niebezpiecznie niski poziom tlenu.
Lepsze krążenie krwi
Twoje ciało wymaga doskonałego krążenia krwi, aby być zdrowym. Możesz pomóc w utrzymaniu optymalnej wydajności naczyń krwionośnych dzięki przeciwutleniaczom zawartym w ekstrakcie z liści morwy, które pomogą w utrzymaniu rozszerzonych naczyń krwionośnych.
Morwy pomagają utrzymać i kontrolować krążenie krwi w całym ciele. Zdrowe naczynia krwionośne oznaczają mniejsze nadciśnienie i bardziej swobodny przepływ krwi do każdej części ciała.
Morwy zawierają duże ilości potasu i żelaza, co z kolei powoduje wytwarzanie większej liczby czerwonych krwinek i dokładniejsze oczyszczanie krwi.
Zdrowe oczy
Bardzo ważne jest również, aby dbać o zdrowie naszych oczu. Wypicie szklanki soku z morwy również poprawia widzenie. Morwa posiada wysoką zawartość witaminy A, która wzmacnia nasz wzrok i łagodzi zmęczenie oczu, co jest idealne dla osób spędzających wiele godzin przy komputerze. Chroni również oczy przed wolnymi rodnikami, które są przyczyną utraty wzroku i zwyrodnienia siatkówki.
Sprawny umysł
Mózg jest odpowiedzialny za kontrolowanie wszystkich twoich myśli. Twoje części ciała, w tym mózg, pomagają Ci żyć każdego dnia, a jeśli nie dasz mózgowi tego, czego potrzebuje, poniesiesz konsekwencje w przyszłości.
Morwy pomagają dostarczać mózgowi wapń dlatego mogą pomóc zachować młody mózg. Byłoby głupotą nie korzystać z nich. Ale oprócz tego, jeśli masz cukrzycę typu 2, wyświadczysz swojemu mózgowi ogromną przysługę, pomagając mu w walce z cukrzycą typu 3 (lub chorobą Alzheimera).
Cukrzyca typu 3 to stosunkowo nowo odkryty rodzaj cukrzycy, określany jako cukrzyca wtórna. Oznacza to, że jej przyczyną są inne choroby prowadzące do uszkodzenia trzustki produkującej insulinę. Należy do nich m.in. przewlekłe zapalenie trzustki, hemochromatozy czy choroba Cushinga.
           Całkiem dużo tych korzyści zdrowotnych nieprawdaż? Dlaczego by nie wprowadzić morwy białej do swojej diety?
           Mam produkt zawierający w składzie ekstrakt z morwy białej, spełniający szereg opisanych właściwości. Możesz go zakupić na sklepie: https://betterhealth.pl/produkt/zdrowy-poziom-glukozy/
A jeśli potrzebujesz wsparcia w temacie dawkowania, napisz w komentarzu.
To wszystko na dzisiaj! Mam nadzieję, że dowiedziałaś się czegoś nowego co wpłynie pozytywnie na Twoje zdrowie:)

@betterhealthPL @betterhealthPL · Zdrowie/uroda
Kliknij i obserwuj nas na fb

Dodaj komentarz